Corvette Pace Car, L-82, Manuál, 1 ze 202ks, najeto 950mil!, Sběratelský klenot

Year: 1978 MATCHING

Engine: 5.7L V8 220HP

State: Privátní sbírka / Také Vám jej přivezeme

Gearbox: Manualní 4 speed!!

Interior: Stříbrná kůže

Mileage: 950

Price: Není na prodej ( with VAT )

1978 Corvette Pace Car L-82 s manuální převodovou skříní a nájezdem 950mil! 1ze 202 vyrobených kusů!

Tento vůz patří do privátní sbírky našeho Toman Motors Teamu.

Máme tu velkou čest v naší nabídce přivítat legendu legend, snad všemi sběrateli vozů Corvette vyhledávanou Corvette Official Pace Car Indianapolis 500mil. Tato Limited Edition Corvette se stala legendární z mnoha důvodů:

Právě v roce 1978 kdy Corvette slavila 25let své výroby se jí dostalo cti, a to poprvé v historii, stát se zaváděcím vozidlem slavného závodu Indianapolis 500mil. Pro tento závod koncern GM připravil velmi speciální Corvette se specifickým designem i na svou dobu revolučním interiérem. Lak byl zhotoven ve dvoubarevném provedení a doplněn symboly slavného závodu (majitelé měli volbu zda si tyto symboly na vůz umístit nebo je uschovat). Kompletně byl přepracovaný interiér, který byl zhotoven ve stříbrné kůži, střecha dostala průhledné do modra zabarvené sklo. Karoserie pak byla doplněna o přední a zadní spojler, speciální znak na kapotě … a mnoho a mnoho dalšího nej nej.

Na výběr bylo ze dvou motorů a dvou přev.skříní. Nejcennějším se tak stala Corvette Official Pace Car s motorem L-82 o výkonu 220HP ve spojení se čtyřstupňovou manuální převodovou skříní. Takto vybavených vozů bylo pouze 202 kusů z celé limitované edice 6502ks!
Po celé limitované edici se jen zaprášilo a během 14dní bylo všech 6502ks sběrateli vykoupeno. Největší zájem byl však o verzi s motorem L-82 (220HP) s man. převodovkou. Tato nejvyšší specifikace verze Official Corvette Pace Car Limited Edition se dnes na trhuje objevuje jen zřídka. Pokud se však objeví a navíc s malým počtem najetých mil, jedná se o sběratelský bonbónek jehož cena rapidně stoupá. Jedná se tak o vůz s obrovským potenciálem růstu!

Naše Corvette je právě jedna z těch nejcennějších ´… 1 ze 202 vyrobených kusů! Navíc s unikátním počtem najetých mil JEN 950!!! Tato Corvette je ve 100% originálním stavu! Bez jakéhokoliv zásahu! K dispozici máme dokonce i orig. dobovou palubní literaturu vč. první kupní smlouvy!! Navíc originalita vozu potvrzena cerifikátem NCRS.

Na současném na trhu celého světa naleznete jen několik kusů z těchto 202 unikátních Corvette na prodej, často však jen v akci. Pozor však na falešné Corvette Pace Car!! Corvette Pace s motorem L-82 a MAN. převodovkou je převodovkou velkou je raritou, a tak mnoho “fanoušků” si svou Corvette nechalo nalakovat a připodobnit právě tomuto vozu!! Ale nebojte se, Official Corvette Pace Car dostaly specifické VIN, tak, aby bylo možno velmi rychle a snadno oddělit zrnko od plev a být si tak jisti, že vlastníte tovární originál!

Tento vůz patří do naší privátní sbírky. Není na prodej, ale uvažujete-li o vložení finančních prostředků do investičního vozu, a chcete-li vlastnit také tuto legendární Corvette, pak se můžete za námi přijít podívat. Rádi Vím Corvette ukžeme a pokud se pro ni rozhodnete, pokusíme se Vám ji najít a dodat až do Vaší garáže.

Toman Motors Oldtimer Team ve spolupráci s Toman Investment LLC, Orlando, Florida, USA

If you are interested in this car, fill out this form:

Similar Vehicles