Logo Toman Motors

Veteránské testace a STK bez starostí

Od 1. 9. 2023 vstoupila v platnost novela zákona, která se týká majitelů veteránů. Co konkrétně se mění a co dělat, aby se vás změna dotkla jen minimálně?

Koho se změna týká? 

Platí pro historické automobily na zelených registračních značkách s písmenem V.

Co se mění?

  • Dobrou zprávou je, že se prodlužuje lhůta u testování veteránů ze dvou na pět let. 
  • Nově však  budou muset veteránská vozidla absolvovat technickou prohlídku na stanicích STK.

Jak to bude v praxi probíhat?

  • V prvním kroku je třeba se s vozidlem dostavit na klubovou testovací komisi, která ověří historickou původnost vozidla, doložit potřebné doklady k vozidlu a poté čekat na vložení testace do systému. To trvá až 3 týdny. 
  • Po obdržení tzv. testace a jejím vložení do systému je nutné se s vozem dostavit na STK, kde důkladně prověří technickou způsobilost vozu.

Jak zajistit, aby se vás změna dotkla jen minimálně?

Kontaktujete nás a my v Toman Motors  se o vše postaráme. Vůz si vyzvedneme a poté vám ho přistavíme před dveře s hotovou testací (retestací), s prověřenou technickou způsobilostí vozu, připravený k jízdě. Navíc vás upozorníme na blížící se termín další retestace a technické prohlídky.

Co vše za vás vyřešíme v Toman Motors?

Vyzvedneme si váš vůz

Auto přivezete nebo si ho u vás vyzvedneme a dopravíme do servisního centra Toman Motors.

Zajistíme testaci či retestaci

Oslovíme komisaře veteránských vozidel, předáme mu potřebné podklady a zahájíme tím historickou část testace nebo retestace.

Připravíme vůz na technickou kontrolu.

Více než 10 let se specializujeme na servis veteránů a historických vozidel. Víme, co veterány často trápí a na co se máme zaměřit. Důkladně prověříme stav vozu a zjištěné nedostatky opravíme před vlastní kontrolou na STK. 

Servisní centrum Toman Motors disponuje také vlastní válcovou zkušebnou brzd. Díky tomu můžeme změřit a případně seřídit účinnost brzd i souměrnost brzdného účinku. Výstupem je protokol o účinnosti brzd, který předložíme na STK. Eliminujeme tak opakované návštěvy STK a s tím spojené náklady i časovou náročnost. 

Zaparkujeme vůz v showroomu

Do doby, než bude zpracována historická část testace a než bude možné jet s vozem na STK (až 3 týdny), zaparkujeme zdarma váš vůz v zastřešeném showroomu Toman Motors. Ten byl navržen speciálně pro parkování veteránů. Nachází se v uzavřeném areálu a je vybaven kamerovým systémem. Budova je nepřetržitě hlídaná a 24 hodin denně napojená na veškeré bezpečnostní složky. Prostor pro parkování je čistý, suchý, zateplený, odvětrávaný a vyhřívaný. 

Zajistíme kontrolu na STK

Až přijde čas, odvezeme připravený vůz na STK a absolvujeme s ním kontrolu technického stavu. Poté zajistíme dokončení historické testace či retestace. 

Předáme vůz

Vůz vám předáme se všemi potřebnými doklady, připravený k jízdě.

Připomeneme další termín

Jako bonus pro vás máme připravenu bezplatnou službu  “STK Patrol”. Pohlídáme termín vaší další retestace a technické kontroly. V dostatečném předstihu vás kontaktujeme a zajistíme vše potřebné. Retestaci i technickou kontrolu vašeho veterána tedy můžete pustit z hlavy.

Nenechte si ujít novinky!

Každý měsíc od nás obdržíte e-mail plný inspirace, novinek a informací o dostupných veteránech.

Loading

DON'T MISS OUR NEWS!

Every month you will receive an e-mail full of inspiration, news and information about available veterans.

More about GDPR agreement on https://tomanmotors.com/en/ochrana-osobnich-udaju/